Kullanılan Malzemeler

 Akıllı Kalem:

Bekçi devriye tur kontrol sistemlerinde kullanılan akıllı tom kalemi sistemin en önemli unsurudur. Akıllı devriye kalemi darbelere ve düşmelere dayanıklıdır. Güvenlik görevlisinin kontrol noktalarındaki tom kartlara okuttuğu tom kalem tüm bu kayıtları hafızasında tutar. Tutulan kayıtlar daha sonra bekçi takip programına aktarılır ve ihtiyaca uygun raporlar alınır.

Bekçi Tom’u:

Vardiya değişimlerinde, kalem tom’a okutulur ve güvenlik görevlisinin kim olduğu bu tom’lar sayesinde belli olur. Vardiya saatlerinde belirlenen zaman aralığında, noktalar okutulur.

Duvar Noktası:

Güvenlik personelinin kontrol etmesi gereken mekanlarda, istenilen yerlere güvenlik noktaları yerleştirilir. Bu proximity devriye tur noktalarında elektronik çip mevcuttur ve farklı numaralara sahiptir. Güvenlik görevlisi akıllı tom kalemini üzerinde taşır ve dolaştığı kontrol noktalarında bu çiplere okutma işlemini gerçekleştirir. 

Pc  yazılım:

Bekçi tur programında güvenlik noktaları ve personel kaydı tanımlanır. Güvenlik personeli bekçi turuna başlayıp hareketler akıllı tom kalemine aktarıldıktan sonra bu hareketler bekçi tur yazılımı vasıtasıyla değerlendirilir ve raporlama yapılır. Böylece personelin hangi noktalardan geçtiği ve bunun tarih saat bilgileri kontrol altında tutulmuş olur. Bekçi takip yazılımımızın kullanımı son derece kolay olup sistemle entegrasyonu sayesinde personelinizin hareketlerini rahatlıkla takip edersiniz.