Personel Devam Kontrol Sistemleri

 

KARTLI:

Personellere verilen proximity kartlar, kart okuyucuya yaklaştırarak okutulur. Okutulan tüm kartları hafızasına alan personel kart sistemi, datalarını personel devam kontrol programına göndererek giriş-çıkış yapan personellerin takibinin yapılmasını sağlar.  Ek kazanç, fazla mesai, avans, agi, geç kalma ve erken çıkmalara göre ay sonu net maaş hesaplamasını gerçekleştirir.

PARMAK İZİ:

Personellerin yedekleri ile birlikte istenen adette parmak izleri cihaza tanıtılır. Cihaz parmak izini tanıdıktan sonra o personele bir numara verir. Bu numara PDKS programına tanıtılarak eşleştirme yapılır. Personel geçişleri esnasında parmak izini dokundurduğu anda parmak izi okuyucu, hafızasındaki tanımlı parmak izlerini tarar doğru sonucu bulup Türkçe 'teşekkürler' sesi ile birlikte ekrana personelin adını yazarak geçiş yetkisi verir.

YÜZ TANIMA:

Personellerin geçiş yaptığı uygun bir duvara yahut turnike üstüne yüz tanıma cihazı monte edilir. Admin yetkisi verilen yüz sahibi, personellerin yüzlerini cihaza tanıtır. Yüz tanıma cihazı personellerin yüzlerini farklı açı ve mesafelerden 2 boyutlu olarak tarar ve kaydeder. Sonrasında personeller cihaza 30-60 cm mesafe yaklaşarak kameraya bakar ve 1 saniyenin altında bir sürede cihaz personeli tanıyarak geçiş verir. Bazı modellerde yüz tanıma ile birlikte parmak izi okuma ve kart okuma özelliği de mevcut olup kapasite 300 ile 5000 personel arasındadır.

GÖZ-İRİS TANIMA:

Tıpkı parmak izi gibi gözde bulunan iris tabakası da tek bir insana özgüdür. İris tabakası üzerindeki bu yapı yüksek çözünürlüğe sahip sensörler barındırılan göz tanıma cihazları yardımı ile haritalandırılır. Normal insan gözü ile fark edilemeyecek bu yapının bir benzeri başka bir insanın gözünde yoktur. İris yapısı doğumu takip eden birkaç ay içerisinde gelişimini tamamlar ve ömür boyunca irisin bu yapısında bir değişme olmaz. Bu yüzden güvenirliliği üst seviyede olan biometrik tanıma sistemidir.

Cihaza bir kez tanımlanan personel bilgileri ve göz tarama sonrası oluşturulan biometrik harita cihaz içindeki algoritma ile saklanır. Daha sonra her okutulmada cihaz içerisindeki kayıtlarla karşılaştırılarak tanımlama süreci gerçekleşir.

YAZILIM:

Operasyonel anlamda nelerin olup bittiğini, nerelerde sıkıntılar yaşandığını, nerelerde verimlilik kaybı yaşadığınızı görmek mi istiyorsunuz? Bu bilgilerin düzenli olarak kaydının alınıp, dönemsel ve yıllık olarak ne gibi değişimler yaşandığını öğrenmek mi istiyorsunuz? Ne gibi fırsatların ve tehditlerin oluştuğunu anlayıp daha etkili kararlar mı almak istiyorsunuz? Binanızın bir bölümüne yetkisiz girişleri önlemek mi istiyorsunuz? Pdks yazılımları, takip sistemleri personeliniz daha iyi denetlemenizde ve kontrol etmenizde elinize rasyonel veriler sunacaktır. Personelinizin bordro hesaplaması ve performans değerlendirmesinde referans alacağınız bu verilerin uzun vadeli şirket hedeflerinize erişmeniz açısından son derece pozitif tesiri olacaktır. İnsan kaynakları departmanınızın karar ve yönetim süreçlerinde ihtiyaç duyacağı niceliksel verilerin tamamını personel takip sistemleri karşılamaktadır. 

• Farklı tarzda mevcut olan vardiya sistemlerine esneklik sağlayan bir yapıya sahiptir.

• Kullanılan pdks cihazına göre alınacak olan raporlar kullanıcının ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.

• Personel gruplarına veya personele özel olarak birden fazla vardiya tanımlaması da yapılabilmektedir.

• Belirlediğiniz bir tarih aralığı için farklı vardiya veya çalışma tipleri de planlayabilmeniz mümkündür.

• Mesai tiplerini sadece bir personele göre belirleyebileceğiniz belirli bir personel grubuna göre de belirleyebilmeniz mümkündür.

• Programın otomatik olarak mail göndermesi sayesinde belirlenen mail adresine, program tarafından oluşturulmuş olan raporları belirlediğiniz saatlerde iletebilirsiniz.

• Diğer bordro programları ile uyumlu olarak da çalışabilmektedir.

• Personellerin giriş ve çıkış saatlerine yapmış oldukları el ile müdahaleleri program üzerinde görebilmeniz mümkündür.

• Yapacağınız maaş hesaplamalarında yuvarlamalar ile maaş hesaplamalarını daha basit bir şekilde yapabileceksiniz.

• Sadece personel takip programı üzerinden çevrimiçi geçişleri ve ziyaretçi giriş – çıkışlarını izleme imkanı da bulunmaktadır.

• Otomatik olarak veri yedekleme yaptığı için personel devam kontrol cihazınızda herhangi bir problemle karşılaşsanız bile,  yedeklenmiş verilerden geçmiş bilgileri aktarabilmeniz mümkündür.

• Program tarafından verilecek olan raporları kullanıcı istediği gibi tasarlayabilmektedir.

• Maaş hesaplamaları otomatik olarak yapılabildiği gibi aynı zamanda izin günü, avans, devamsızlık vb. hesaplamaları da program üzerinden yapabilmeniz mümkündür.

• Programın iş disiplinini arttırır. Aynı zamanda tüm hesaplamalar bilgisayar üzerinden yapıldığı için de el ile yapılacak olan hesaplamalardaki tüm hatalar engellenecektir.

• Geç kalmalarda, erken çıkmalarda ve keyfi tüm devamsızlıklarda istediği tüm cezai kesintileri uygulayabilmeniz mümkündür.

• Personellerinize yapacağınız ödemeyi bankadan yapıyorsanız; bankanızın istediği bilgileri göndererek personellerinizin maaşlarını kartları ile almasını sağlayabilirsiniz. Eğer maaşları el ile ödeme yapıyorsanız; her personele ait olan hesap ekstrelerinin dökümünü program üzerinden alabilmeniz mümkündür.

• Personel takip yazılımı tarafından oluşturulan tüm raporlar, Word’e veya Excel’e aktarılabilmektedir.

• Herhangi bir problemle karşılaştığınız anda eğer bilgisayarınız internete bağlı ise beş dakika içerisinde çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.